hcs2018 1A Toldi iskola negyedik alkalommal csatlakozott az Európai Hulladékcsökkentési Hét nemzetközi programjához. Az idei év jelmondata: „Méregtelenítsünk!”, amellyel a szervezők a mindennapjaink során keletkező veszélyes hulladékok mennyiségének csökkentésére kívánták felhívni a figyelmet. A november 19-től 23-ig tartó tematikus héten az osztályok plakátokat készítettek a gyógyszerek, a használt sütőolaj, az olajos rongy, a növényvédőszerek, az elemek – akkumulátorok és az elektronikai hulladékok veszélyeiről, kezelésükről, csökkentési lehetőségeikről. Meghívott előadók is voltak: Dr. Tóth Ágnes szakgyógyszerész a gyógyszerek veszélyeiről, a lejárt készítmények kezeléséről tájékoztatta tanulóinkat, a Köva Zrt. munkatársa, Valkai Gábor pedig a veszélyes hulladékokról tartott előadást. Kedden indult a cserebere piac, amely lehetőséget biztosított a megunt holmik elcserélésére, hiszen ami valakinek felesleges, az másnak még értékes lehet.

hcs 2018 2

A tematikus hét keretében csatlakoztunk a „nemkellzacsko.hu” kezdeményezéshez, melynek célja, hogy minél kevesebb forgalomban lévő, a környezetre rendkívül káros műanyag zacskó legyen. Ennek érdekében workshopot tartottunk, ahol textil zacskókat varrtunk a műanyagok kiváltására. Programjaink célja, hogy felhívjuk a diákok figyelmét a környezettudatos viselkedésre, a fenntarthatóság fontosságára.

Természettudományos munkaközösség, a programok szervezői

hcs 2018 3hcs 2018 4