A Torta Világnapján, 2018. november 26-án iskolánk is megrendezte a saját torta napját az élelmiszeripari munkaközösség szervezésében. Az ország tortája mintájára meghirdettük a „Házi torták készítése” versenyünket profi, illetve amatőr kategóriában (profi kategóriában azok indulhattak, akik már legalább egy éve tanulják vagy tanulták a cukrász szakmát). Lelkes diákjainktól csodálatos díszítésű és nagyon finom torták érkeztek, ezzel megnehezítve a gondos zsűri munkáját. Végül az alábbi eredmények születtek:

Amatőr kategória:

1. 1. helyezett: Mátyás Izolda Beáta (1/9.v osztály)
  2. 2. helyezett: Kovács János Gyula (2/10.e-v osztály)
  3. 3. helyezett: Nagyhajú Valter és Kudri Gergő (1/9.v osztály)

Profi kategória:

1. 1. helyezett: Petrányi Sándor (14.c osztály)

(aki a receptet a portás Marika nénitől kapta, ezúttal is köszönjük neki!)

1. 2. helyezett: Ilonka Friderika (13.i2 osztály)
  2. 3. helyezett: Kovács Bettina (14.c osztály)

A díjazottak értékes, a cukrász szakmához és a legközelebbi sütéshez jól használható tárgyakkal jutalmaztuk.

Gratulálunk minden résztvevőnek!

Jövőre folytatjuk!

Az élelmiszeripari munkaközösség a torta verseny mellett egy kiállítást is szervezett az iskola aulájában, ahol az érdeklődők megismerkedhettek a torta történetével, ismert cukrászaink életútjával, illetve az elmúlt évek ország tortáival is.

A kiállításhoz kapcsolódóan Bori Beáta tanárnő összeállított egy izgalmas tesztsort. A legjobban teljesítő osztályokat oklevéllel díjaztuk.

Eredmények:

1. 1. helyezett: 1/9.e1 osztály