2016. november 17-én és 22-én rendezték meg a Toldi iskolában a már hagyományosnak mondható nyílt napot. A rendezvényen közel 400 látogató kaphatott betekintést az iskola mindennapi életébe.

A bevezető köszöntő után a vendégek csoportokban járhatták be az intézmény épületeit. Összesen kilenc helyszínen kaptak ízelítőt az itt tanulható szakmákról. Az aulában kiállítás keretében mutatkoztak be a főbb képzési irányok, az érdeklődők kérdéseikre az adott szakmát tanuló Toldis pedagógusoktól és diákoktól kaphattak hiteles válaszokat.

A pék tanműhelyben a saját maguk által készített és a szakoktatók által kisütött brióst fogyaszthatták el a nyolcadikosok, a cukrásztanműhelyben pedig a sütemények készítésének fázisaival ismerkedhettek meg.

Nyiltnap 2016

Jártak az iskola fóliasátrában és az üvegházban is, ahol a kertész tanulók aktuális, napi munkafolyamatait tekinthették meg. Játékos feladatok megoldása után a legügyesebbek cserepes növényeket kaptak ajándékba. A pneumatika teremben kipróbálhatták az érdeklődők a kapcsolótáblákat, majd az ipari robot munkáját figyelhették meg.

Az informatika teremben az ECDL vizsgalehetőségekről kaptak részletes tájékoztatást a hozzánk érkezők, majd az interaktív tábla lehetőségeit is kipróbálták, segítségével játékos feladatokat oldottak meg. A laborban 4 különböző kísérlet útján az analitika szépségeibe kaptak rövid betekintést. A séta során bemutatókat is láthattak az iskola külföldi kapcsolatairól, mind a szabadidős, mind a szakmai gyakorlati lehetőségekről.

A kollégium programjairól a kollégiumvezető nyújtott sok-sok információt, az udvaron pedig az illatos kürtöskalács és kenyérlángos csalogatta a kemencéhez a diákokat. Ebben a tanévben újdonságként jelent meg, hogy az ide érkező látogatók az iskola által előállított termékekből tombolatárgyakat kaptak ajándékba.