A jubileumi hét programja

Kedves Diákok!

Iskolánkat 1953-ban alapították, tehát ebben az évben ünnepeljük 60. évfordulóját. Ez már tekintélyes szám, sok minden történt ez idő alatt. Ma elkezdjük a 60 éves iskolánk jubileumi ünnepségsorozatát. Mivel minden nap más-és másféle programokból válogathattok, minden iskolai munkaközösség készült valamilyen iskolatörténethez kapcsolható programmal, reméljük, találtok hozzátok közelálló rendezvényt, és minél többet megtudtok iskolátokról. Vegyetek részt minél több eseményen!!!

A következő programokat, feladatokat, játékokat ajánljuk:

Hétfő

8:00

Az ünnepi hét megnyitása – a rádión keresztül a program ismertetése.

Szünetekben

10 évenként visszafelé haladva zene lesz a rádióban

12:00

Sportprogramok a 60 év bűvöletében. 3x*60 perc mozgás: foci, röplabda, torna, aerobic.

12:30

Felfedező túra az iskolában (séta olyan helyeken, ahol még sosem jártál – pl. pince, padlás, buszgarázs, kazánház …)

Kedd

9:00

Kiállítások anyagának összegyűjtése, elrendezése az aulában

14:00

Toldi-vetélkedő

16:00

Matematika-verseny a 60-as szám tükrében.

18:00

Tea-ház, múlt-idéző beszélgetés a nyugdíjasokkal, egykori tanulókkal, tanárokkal.

Kenyérlángos, kürtőskalács; sütögetés

Szerda

délelőtt

A kiállítások szervezett látogatása – osztályonként tervezett program szerint.

Osztályonként 1-1 jelkép elhelyezése az aulában – ebédlőben – tornateremben, mely a 60-as számhoz kapcsolódik és az osztály betűjelét tartalmazza valamilyen formában. Az elhelyezés módját is az osztály kreativitására bízzák a szervezők

Címer elhelyezése (és a felirat javítása) az iskola bejáratánál.

15:00

A „Valahol Európában” című mű részleteiből álló színdarab bemutatása a Művelődési Központban. (Az osztályok képviselői, pedagógusok, általános iskolások és meghívott vendégek részére)

16:00

Élőkép a kollégium udvarán (60-as)

18:00

Tábortűz, közös éneklés (régi dalok tanulása, egykori osztálykirándulások hangulatának felidézése)

Csütörtök

3. óra - 4. óra -

5. óra
(3*300 fő)

Prezentációk az épület és a képzés történetéről, a költözésekről,

Prezentációk a szakmák fejlődéséről

Prezentációk a kulturális életről, a specialitásokról (idegen nyelv, kirándulásokról, túrákról, külföldi kapcsolatokról ….

12:00

Leonardo program zárása, Europass bizonyítványok átadása.

Péntek

Tanítás nélküli munkanap, megbízott tanulóink volt iskolájukat látogatják beiskolázási tájékoztató anyagot visznek.