Kedves Nyolcadikosok! Tisztelt Szülők!

Tovább a felvételi rangsor keresőhöz

Elkészültek az ideiglenes felvételi rangsorok, melyekről a következő információkat szeretnénk megosztani Veletek, Önökkel:

Használati útmutatás:

1. A megjelenő ablakba a tanuló oktatási azonosítójának (7-tel kezdődő 11-jegyű szám) vagy (ha adott meg ilyet) a jelentkezési lapon megadott jeligének a begépelése
  2. A megjelenő rangsorszám az adott tagozatkódra jelentkező összes tanuló tanulmányi eredménye szerinti számított sorszámodat mutatja, ha több tagozatkódra jelentkeztél, akkor tagozatkódonként külön sorban

Fontos!

-          a rangsor minden tanulót tartalmaz, aki a jelentkezését az adott tagozatkódra beadta (azt, hogy közülük ki hányadik helyen jelölte meg az adott képzést, mi sem tudjuk)

-          a rangsorban kapott magas sorszám nem jelenti feltétlenül azt, hogy a tanuló nem kerül be az osztályba, hiszen az előtte rangsorolt tanulók között több olyan is lehet, aki nem ezt jelölte meg elsőként, így ha máshová felvételt nyert, innen automatikusan kiesik, a magasabb sorszámú pedig előrelép

-          a jelentkezés sorrendjét a tanuló március 21-22-én saját iskolájában kezdeményezheti – javasoljuk, hogy ezt kizárólag nagyon indokolt esetben tegye, felesleges aggodalom miatt semmiképp!

-          az SNI-s tanulók (egy részét) is rangsoroltuk a szakértői vélemények tartalmának mérlegelését követően.

-          elutasításra került minden olyan tanuló, akinek nyolcadikos félévi eredménye között elégtelen osztályzat szerepel. Az ő rangsorszámuknál az E=elutasítás. Felvételt kizárólag pótfelvételi eljárás keretében, eredményes nyolcadikos bizonyítvány birtokában az üresen maradó férőhelyekre nyerhetnek – amennyiben ilyen lesz!

Tagozatkódok:

Szakgimnázium – érettségi+technikus (4+1 év)

0111 – élelmiszeripari analitikus technikus

0113 – élelmiszeripari technikus

0141 – élelmiszeripari gépésztechnikus

Szakközépiskola – szakmai vizsga
(3 év) + érettségi (2 év – nem kötelező)

0211 – pék

0212 – húsipari termékgyártó