A lelkes szervezők idén hatodik alkalommal rendezték meg Kocsér és Kőröstetétlen között a Kutyakaparó futást, ráadásul idén ezt kétszer kellett megtenniük, hiszen a vírus miatt 2020. március 15-én a verseny elmaradt. Ezt pótoltuk szeptember 12-én.

Az időjárás kegyes volt hozzánk, így szikrázó napsütésben készült a többi, mint 250 futó az általa kiválasztott távra. A legkisebbek 1848 métert futottak, a profik 10000 méteren mérhették össze tudásukat. A legnépesebb mezőny idén is 5545 métert futott. A közös mozgás öröme, a futás szépsége, a táv legyőzésének öröme ismét sok-sok embert csábított ki a természetbe, és valóban örömteli volt látni, hogy az alig 6 évestől a 82 éves legidősebb résztvevőig mindenki eredményesen teljesítette a távot.

Köszönet illeti a szervezőket, akik frissítővel, gyümölccsel, energiaszelettel, szőlőcukorral és persze éremmel és pólóval vártak minket. Szeretnék köszönetet mondani Pénzes Róbert testnevelőnek, aki megszervezte a Toldi iskola részvételét, összehozta a lelkes pedagógusokból és diákokból álló csapatot, így idén is öregbíthettük iskolánk hírnevét! Jövőre ismét ott leszünk!

kutyakaparo futas 2020