Matematika-fizika

Matematika-fizika munkaközösség

Matematikát a szakiskolai osztályok két évig tanulnak heti 3 órában, a kilencedik osztályok két csoportban. A tizedik év végén alapvizsgát tesznek a tárgyból. A szaktanárok nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy olyan hasznos ismeretek birtokába jussanak a diákok, melyek a majdani szakma elsajátításához nélkülözhetetlenek.

Fizikát egy évig, heti két órában tanulnak a szakiskolások. Elsősorban a gyakorlati életben felmerülő fizikai problémákat tárgyalják.

A szakközépiskolai osztályoknak kötelező érettségi tárgy a matematika. Két évig heti 3, majd két évig heti 4 órában tanulják a tárgyat, az utolsó évben még megnövekszik a heti óraszám egy előkészítő órával.

Fizikát hasonlóan a szakiskolásokhoz egy évig tanulnak diákjaink. Kivételek a gépész osztályok, akik 3 év alatt alaposabb tudás birtokába jutnak.

Mindkét tárgy oktatása nagyrészt szaktantermekben folyik. Tanulóinkat az érettségire való felkészítés mellett a tizedik év végén esedékes matematika kompetencia felmérésre is  trenírozzuk.

A tárgyak oktatása folyamán diákjainkat rendszeres, pontos munkavégzésre neveljük, a problémamegoldó képességüket igyekszünk fejleszteni, és figyelmet fordítunk a tovább tanulni vágyó fiatalokra is.

Legtehetségesebb tanulóinkat eddig elért eredményeinkre alapozva versenyeztetjük.